OTOCZENIE Dworu Szlacheckiego w Biedaczowie 187Moje i twoje, nasze miejsce na ziemi !

Takimi słowami zwrócił się w 2008r wnuk Oskar do swojego Dziadka stając małą nóżką na przepięknej, dziewiczej łące nieopodal starego rozłożystego sadu owocowego i starej pochylonej studni.

Otoczenie Dworu Szlacheckiego w każdym okresie i porze roku jest fascynujące, zapiera dech w piersi, dziwi przybysza, że gdzieś jeszcze na naszej Polskiej ziemi może być tak urokliwy zakątek z krystalicznie czystym powietrzem i niesamowitą przyrodą, brakiem współczesnego zabudowania.

To czyni prastara Puszcza Sandomierska, na obrzeżu której jest Dwór wtopiony w stare dęby, szemrzące na wiosnę potoki, pluskające się w stawie ryby i wizyty codzienne zwierzyny łownej - jeleni, sarn, dzików oraz ptactwa łownego jak kuropatwy, bażanty, dzikie gołębie, dzikie kaczki krzyżówki i cyranki, zające, lisy i jenoty.

Wiosną - okolica i otoczenie Dworu jest spowite zielenią brzóz i kwieciem łąk, śpiewem ptaków, porannym budzeniem gości przez dorodnego koguta, szczekaniem sarn rogaczy, szumem wody źródlanej. Mieszkańcy Dworu odkryją piękno okolicy w pieszych wędrówkach, w rowerowych przejażdżkach, i tak przez cały rok okolica stawia swoje piękno do dyspozycji, a uroki do odkrywania i korzystania.

Lato - ukazuje złocące się pola zasiane pszenicą, jęczmieniem, owsem. Okoliczne lasy puszczańskie zapraszają na jagody, jarzyny i grzyby, a w stawie spławiają się karpie, liny, amury, szczupaki. Żniwa i sianokosy to nieodłączny i niezapomniany widok upływającego lata.

Jesień - z pól znikają plony ziemi, złocą się liście na dorodnych brzozach, dębach, w starym sadzie owocują jabłonie. Dzika zwierzyna coraz częściej zagląda pod dęby i do stawu - jedynego w okolicy wodopoju, a w lasach przyległych do Dworu rosną dorodne borowiki, czerwonogłowe kozaki, kurki, kanie, maślaki, raj dla grzybiarzy.

Zima - pola i łąki oraz lasy w koło Dworu spowite mgłą i szadzią oraz przykryte puchową pierzynką z białego śniegu. Staw zamarznięty, tylko przy źródle kłębią się i odpoczywają zlatujące na noc dzikie kaczki. Do podsypów, gdzie wyłożona jest karma jak do swojej stołówki przychodzą zające, kuropatwy, bażanty, sarny i dziki. To wspaniały czas na kuligi, saneczkowanie i wyjście w teren na nartach biegowych.

Dewizą właścicieli jest to, by nasz gość rzeczywiście wypoczął, zażył świeżego powietrza i przeniósł się wspomnieniami w romantycznym uniesieniu na Dawne Kresy Rzeczpospolitej z pragnieniem powrotu do tych lasów i borów utraconych, do tych łąk i pól kwieciem ozdobionych.

ZAPRASZAMY!!!

Kontakt,
Przyjmowanie i ustalanie zamówień:


Kierownik DWÓR SZLACHECKI
Katarzyna Gwiazdowska
+48 516 028 841

biuro@dwor-szlachecki.pl

Dyr. Generalny Prokurent
Eugeniusz Gwiazdowski
+48 505 077 876 / +48 516 077 504

biuro@dwor-szlachecki.pl

Zapraszamy do galerii: